Zdrowe ciało, zdrowy duch

woman-898359_1920Fundacja „Kreatywna Edukacja” realizuje kolejny projekt dla nowodworskich seniorów. „Zdrowe ciało, zdrowy duch” to cykl zajęć promujących zdrowy tryb życia oraz prezentujących sposoby dbania zarówno o swój organizm, jak i dobre samopoczucie psychiczne. Projekt trwa od stycznia do października 2016.

Podczas wykładów, warsztatów, wycieczek, będziemy zwracać uwagę na różne aspekty dbania o ciało i umysł. Zadanie ma na celu zbudowanie większej świadomości osób starszych ich własnego zdrowia i ogólnej kondycji, zarówno fizycznej, jak i psychicznej.

W ramach projektu odbywają się następujące zajęcia:

„Jak radzić sobie ze stresem?” warsztaty i wykład prowadzone nowatorską metodą TRE,
„Metamorfozy – wizaż i stylizacja”, czyli porady, jak dobierać kolory do swojego typu urody, jak podkreślać swoją sylwetkę i ukrywać jej niedoskonałości, jak wykonać makijaż codzienny i wieczorowy,
„Profilaktyka żywienia” – piramida żywienia, jak układać dietę, żeby wspomóc organizm, jak przygotować zdrowy i energetyczny posiłek.
Oprócz warsztatów wiosną zapraszamy na wycieczkę pieszą z przewodnikiem żuławskim szlakiem.

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Nowy Dwór Gdański w ramach zadania publicznego „Działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym”.

logo_zok_ok1